KTO PAHOMAS?

Bogata historia i wyjątkowe znaczenie

PASSION FOR PEOPLE

Wybieramy i łączymy wyjątkowych ludzi

PASSION FOR HELPING

Wspieramy wartościowe inicjatywy

PASSION FOR DESIGN

Projektujemy kreatywnie

PAHOMAS – czyli, co to właściwie znaczy?

Znaleźć dobrą nazwę dla swojej firmy to wcale nie jest proste zadanie. To prawda, że można przecież skorzystać z popularnych przedrostków typu „pol-” czy „trans-„, ale gdy chodzi Ci o coś więcej to sprawa się komplikuje. O coś, co od razu będzie przywodziło na myśl dokładnie te wartości, które  wyznajesz. My znaleźliśmy to idealne słowo. Posłuchajcie wspaniałej historii tego słowa i jego pomysłodawcy – Marka Bernaciaka. To było tak:

Duża sala konferencyjna, czarne garnitury, spotkanie międzynarodowego grona biznesmenów PLASMATREAT i zacięte dyskusje, dające się usłyszeć w wielu językach świata. Wśród nich Marek Bernaciak – początkujący dystrybutor tej marki – który chce się dowiedzieć od japońskiego lidera, w czym tak naprawdę tkwi geniusz tej marki. Japończyk niemal natychmiast odpowiada z właściwym sobie akcentem:

„Myślę, że główną przewagą maszyn PLASMATREAT w porównaniu z konkurencją jest PAHOMAS…”

Wyobraźcie sobie tę konsternację i sztuczny uśmiech na zafrasowanych twarzach. Siedzący wokół Francuz, Chińczyk i Koreańczyk także nie wiedzieli, co też oznacza to tajemnicze słowo. Mija już dobre dwadzieścia minut, a błyskotliwy Koreańczyk pyta:

– „Czy może chodziło Ci o performance?”
– „Tak, tak! Chodziło o pahomas!” – potwierdza Japończyk.

Jeśli kojarzysz „performance” jako „przedstawienie” to znak, że to bardzo dobrze, że poświęcasz swój czas na przeczytanie tego wpisu. Najlepiej wytłumaczył to kiedyś George – sprzedawca z USA.

„Wyobraź sobie, że umawiasz się z przyjacielem, że jutro o 8.00 spotykacie się na Błoniach i razem wyruszacie na wojnę. Jeśli rzeczywiście pojawiasz się tam o 8.00 w mundurze, w butach wojskowych, z bronią, granatami i w hełmie to oznacza, że Ty perform. Jeśli jednak zjawiasz się o 12.00 w szortach, hawajskiej koszuli i japonkach i pytasz „To co z tą wojną?” to oznacza, że Ty nie perform.”

A więc teraz już sam widzisz, że PAHOMAS, to nie tyle słowo, co postawa. I my wierzymy, że każdy właściciel biznesu powinien budować etos wartości właśnie wokół takiej postawy. Bo chodzi o to, aby zawsze dawać z siebie 100%, dbać o najlepszą jakość świadczonych usług i po prostu szanować Klientów.

Za osobistą zgodą i aprobatą Pana Marka wykorzystaliśmy słowo klucz jego historii jako nazwę naszej marki. Żadne inne słowo nie mogłoby lepiej wyrazić tego, co chcemy sobą reprezentować i do czego ciągle dążymy. Dzięki uprzejmości Pana Marka zyskaliśmy nazwę, która krótko i jednoznacznie łączy w sobie uczciwość, rzetelność, dotrzymanie umów i obietnic oraz w dodatku posiada barwną, prawdziwą historię.

A po więcej takich inspirujących historii i pomysłów zapraszamy Was na bloga Marka Bernaciaka! To wyjątkowa osoba, której życie inspiruje, a teksty wciągają na długie godziny. Koniecznie tam zajrzyjcie!

Nasi klienci

Tworzymy, wspieramy i rozwijamy prawdopodobnie najlepsze firmy usługowe. O to kilka z nich: